Naše činnost

Všechny členy našeho týmu, externí pracovníky i dobrovolníky, spojuje radost ze sdílení spokojenosti dětí, kterým dokážeme zprostředkovat plnohodnotné a zajímavé prožití volného času a pochopení a úcta k rodičům.

fotografie - To jsme my

Co náš spolek nabízí?:

Zapsaný spolek ITY od 4. 7. 2014 na základě rozhodnutí Krajského úřadu Moravskoslezského kraje poskytuje registrovanou sociální službu dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Druh služby: odlehčovací služby
Identifikátor: 5948525

 

Protože pracujeme ve speciálním školství a denně se stýkáme s dětmi s handicapem i s rodiči pečující o děti a dospělé osoby s handicapem, víme, jak složitá a náročná je jejich situace. Víme, že permanentní péče a starost o dítě či dospělou osobu s handicapem je psychicky i fyzicky vyčerpávající. Víme, že s rostoucím věkem dítěte roste také náročnost zvládání sociálních kontaktů s okolím jak pro rodiče, kteří jsou ve velké míře omezeni specifickými potřebami jejich dítěte, tak pro dítě, které potřebuje ke své spokojenosti speciální přístup, vhodné prostředí a kamarády, kteří jej budou respektovat.  

Rozhodli jsme se proto, v rámci našeho spolku, nabídnout těmto rodičům možnost využít respitní (odlehčovací) služby – kdy může o jejich dítě pečovat tým lidí, kteří mají dlouholetou praktickou zkušenost s péčí o děti a osoby vyžadující speciální péči a mají zájem o to, aby byly tyto děti šťastné a spokojené.